معافیت از پرداخت حق بیمه درصورت ازکارافتادگی کامل و دائم بیمه شده

ممكن است بيمه شده و بيمه گذار يك نفر نباشند. مثلاً سرپرست خانواده اي كه قصد دارد همسر و يا فرزندان خود را بيمه عمر و سرمايه گذاري نمايد. در اين صورت همسر و يا فرزندان او در حكم بيمه شده و خود وي كه پرداخت حق بيمه را بعهده دارد بيمه گذار تلقي مي گردد.
همچنين بيمه گذار مي تواند شخصيت حقوقي داشته باشد. مانند سازمان ، مؤسسه و يا شركتي كه قصد دارد كاركنان خود را بيمه عمر و سرمايه گذاري نمايد. شايان ذكر است بيمه گذار در طول مدت بيمه نامه با موافقت بيمه شده مي تواند تغيير كند.

اما ممكن است بيمه شده و بيمه گذار يك نفر باشند ، مثل فردي كه به تنهايي خودش را بيمه مي كند. در اينصورت اگر بيمه شده پس از پرداخت حتي اولين قسط حق بيمه ، به علت بيماري يا حادثه از كار افتاده کامل و دائم شود و ديگر قادر به انجام فعاليت روزمره خود نباشد ، از پرداخت حق بيمه معاف مي شود.

بديهي است در اين صورت پرداخت سرمایه فوت به قوت خود باقي مي ماند حتي در صورت حيات نيزمبلغ اندوخته خود را دريافت مي كند ولي بجاي اينكه خودش سالانه حق بيمه را پرداخت كند ، چون ازكارفتادگي خود را بيمه كرده از پرداخت حق بیمه معاف شده و در واقع شركت بيمه بجاي او حق بيمه را پرداخت مي كند.

كليه افراد بين 18 تا 55 ساله مي توانند از پوشش معافيت از پرداخت حق بيمه در اثر ازكارافتادگي کامل و دائم برخوردار باشند.

در بیمه عمر مشترک علاوه بر ازکارافتادگی، اگر بیمه گذار که بیمه شده اول نیز هست (مثلاً سرپرست خانواده) فوت نماید هم بیمه شده دوم (مثلاً همسرش) علاوه بر دریافت سرمایه فوت بابت فوت همسر خود از شرکت بیمه کارآفرین، از پرداخت حق بیمه برای مدت باقیمانده نیز معاف خواهد شد.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


× هفت = 28

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>