بیمه عمر بهترین سرمایه‌گذاری برای حال و آینده است.

اقتصادتهران:
۱۳۹۵/۰۹/۰۷

یک استاد دانشگاه، خرید بیمه عمر توسط اقشار مختلف مردم را بهترین سرمایه گذاری برای آن ها در برهه های مختلف زندگی عنوان کرد.

سید محمد حسینی پور، در گفت و گو با خبرنگار پایگاه خبری اقتصادتهران ضمن بیان این مطلب، گفت: بسیاری از مردم با مزایا و منفعت های خرید بیمه نامه عمر آشنا نیستند و به همین منظور نمی دانند که خرید این بیمه نامه یکی از بهترین سرمایه گذاری ها برای آنان محسوب می شود.

وی افزود: با توجه به مزایای بسیار زیاد بیمه نامه عمر که تا کنون به طور کامل برای هموطنان تبیین نشده است ضرورت خرید این بیمه نامه در سبد خانوار بسیاری از مردم احساس نشده است.

این استاد دانشگاه با اشاره به مشکلات اجتماعی و اقتصادی موجود در هر جامعه ای اشاره و تصریح کرد: با توجه به آن که کسی از زمان فوت خود خبر ندارد ممکن است هر لحظه این اتفاق برای هر سرپرست خانوده ای رخ بدهد و در این زمان اگر آن فرد از تمکن مالی برخوردار نباشد معلوم نیست چه بر سر خانواده و آینده معیشت اعضای تحت تکفل وی خواهد آمد.

وی یادآور شد: به همین منظور و در راستای جلوگیری از مشکلات اقتصادی و نیز معضلات اجتماعی، خرید بیمه نامه عمر برای هر سرپرست خانوار به نوعی واجب است کما این که مزایای این بیمه نامه در طول حیات فرد سرپرست نیز مشهود بوده که می تواند در صورت لزوم از آن بهره مند شود.

به گفته حسینی پور در بسیاری از کشورهای توسعه یافته هر فرد چندین بیمه نامه عمر و سرمایه گذاری در اختیار دارد که در زمان کهولت سن می تواند به نحو مقتضی از آن استفده نماید و این در حالی است که در ایران تنها ۳ درصد جمعیت کشور به طور میانگین از بیمه نامه عمر بهره مند هستند.

وی ضعف اطلاع رسانی صحیح و ناآگاهی مردم از مزایای بیمه نامه عمر را از مهم ترین دلایل استقبال کم مردم از این بیمه نامه عنوان کرد و افزود: مهم نیست که یک فرد از چه شرکت بیمه ای نسبت به خرید بیمه نامه عمر اقدام کند اما مساله مهم این است که اگر فردی حتی خانه ای از خود ندارد اما باید یک بیمه نامه عمر در اختیار داشته باشد.

این کارشناس صنعت بیمه نقش رسانه ها در شناساندن این بیمه نامه به مردم را بسیار مهم توصیف کرد و اظهار داشت: رسانه ها باید بتوانند در کنار متولیان امر و نیز مسوولان بیمه مرکزی نسبت به معرفی این رشته بیمه و نیز تشویق مردم به خریداری آن اهتمام ورزند.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


− 5 = سه

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>